Shopware – co to jest i jak zacząć?

0

Znalezienie dobrej platformy e-commerce do stworzenia własnego sklepu online nie jest łatwe. Rynek oferuje wiele rozwiązań, a każde z nich, mimo wielu podobieństw, może swoimi niuansami determinować ich przeznaczenie. Dodatkowo, ostatnie dwa lata wymusiły na przedsiębiorstwach szybką zmianę w ich dotychczasowej działalności, dlatego handel musiał szybko przenieść się do świata online. A jak wiadomo, pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygodę w e-commerce jest wybór odpowiedniego narzędzia. W tym artykule tematem przewodnim jest sklep na Shopware, a więc sprawdźmy co oferuje dana platforma i dla kogo jest przeznaczona.

Czym jest Shopware?

Shopware to rozwiązanie pochodzące z Niemiec, które zdobyło zaufanie ponad 100 000 klientów na całym świecie m. in. wśród marek takich jak L’Oreal czy Philips. Ten nowoczesny i elastyczny system to doskonałe narzędzie dla firm chcących sprostać wyzwaniom wymagającego rynku. Shopware opiera się na dobrze znanych i stabilnych technologiach, takich jak framework Symfony i Vue.js. Nowoczesna architektura Shopware to wielki atut z perspektywy programistów, a dodatkowym plusem oprogramowania jest jego charakter open source.

Dla kogo jest dedykowany Shopware?

Shopware podzielony jest zasadniczo na 4 kategorie, w zależności od tego, jakie potrzeby ma Twój biznes i jakim budżetem dysponujesz. Znajdziesz tam opcję bezpłatną, jednak należy liczyć się tu z ograniczonym wsparciem technicznym, z drugiej jednak strony wybierając najdroższy pakiet, z pewnością uzyskasz plan dostosowany do własnych wymagań. Shopware, jako narzędzie, klasyfikowany jest gdzieś między WooCommerce a Magento, ponieważ jest bardziej zaawansowane technicznie niż WooCommerce, ale nie jest aż tak wydajny jak Magento.

Sklep Shopware – czy warto?

Czym wyróżnia się rozwiązanie Shopware spośród innych? Poniżej przedstawiamy jego najważniejsze zalety.

Dostęp do funkcji marketingowych

Shopware zapewnia zaawansowane funkcje marketingowe, które zostały stworzone do zwiększania sprzedaży. Korzystając z Shopware do napędzania swojego biznesu online, do wyboru masz zaawansowane funkcje promocyjne, takie jak generowanie kodów rabatowych jednorazowych lub wielokrotnego użytku, które przyniosą Ci więcej potencjalnych klientów. Najważniejsza funkcjonalność SEO jest już standardowo zintegrowana z kompleksowymi statystykami, w tym ze wskaźnikiem odrzuceń.

Możliwość rozbudowy platformy

Shopware oferuje ponad 3500 aplikacji i motywów, które można łatwo dostosować do swojego sklepu. Możesz użyć przykładowych szablonów i interfejsów i dostosować je do swojej witryny internetowej. Shopware pozwala stworzyć sklep internetowy dzięki różnym interfejsom dla popularnych systemów, takich jak ERP, biuletyny, sklepy internetowe, płatności itp. Umożliwia również kompatybilność z wieloma sklepami w jednym panelu.

Wsparcie dla różnych języków

W najnowszej, szóstej wersji, Shopware położył nacisk na międzynarodowość. Dla wielu detalistów internacjonalizacja jest kolejnym krokiem, produkty powinny być dostępne nie tylko w kraju, ale także w całej Europie, USA czy Azji. Tu na pierwszy plan wysuwają się bariery językowe i walutowe. W Shopware dostępne są profesjonalne wtyczki do tłumaczenia, narzędzie jest również kompatybilne z wieloma walutami, a to znacznie ułatwia działalność na innych rynkach.

Duża i zaangażowana społeczność

Wersje Shopware Professional Edition, jak i Shopware Enterprise oferują różne opcje pomocy technicznej, aby chronić Twoją inwestycję na dłuższą metę. Deweloperzy i użytkownicy mogą swobodnie rezerwować opcje pomocy technicznej o różnych zakresach. Klienci międzynarodowi mogą uzyskać dostęp do wsparcia z centrali Shopware z siedzibą w Niemczech. Aby wspomóc instalację, otrzymasz kompleksową dokumentację i natychmiastowe wsparcie przy realizacji projektu ze strony ogromnej sieci partnerskiej.

Shopware – jak zacząć?

Jeśli Shopware jest narzędziem, które może sprawdzić się w przypadku Twojego biznesu, warto prześledzić plany na oficjalnej stronie narzędzia i na podstawie własnych preferencji zdecydować się na jeden z nich. Nie zawsze jest to łatwe zadanie i mimo świadomości własnego biznesu, wcale nie trzeba być stuprocentowo pewnym wybieranej technologii, dlatego warto odnaleźć partnera w tym zakresie, który podpowie na czym warto się skupić. Start w Shopware z pewnością ułatwią także liczne fora i dokumentacje dostępne w sieci, ale też sama strona Shopware.

Popularność Shopware jest najbardziej zauważalna w krajach niemieckojęzycznych, ze względu na jego niewątpliwe zalety i perspektywy rozwoju, jednak warto rozważyć to narzędzie jako alternatywę dla liderów rynku eCommerce. Sklep Shopware to przyszłościowe rozwiązanie skoncentrowane na potrzebach biznesowych i dostosowane do aktualnych trendów. Platforma jest warta zwrócenia uwagi, szczególnie dla mniejszych sklepów oraz dynamicznie rozwijających się średnich firm działających na wielu rynkach i w wielu kanałach.

Oceń tekst

Kliknij na gwiazdkę by dodać ocene!

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość ocen. 10

Dotychczas nikt nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuj Więcej informacji