8 najlepszych wtyczek WordPress do social mediów

0

Chcesz wykorzystać serwisy społecznościowe do promocji strony? Jeśli witryna jest oparta na systemie WordPress, to możesz skorzystać z pluginów. Dzięki nim oczekiwany efekt osiągniesz bez inwestowania w rozwiązanie przygotowane specjalnie dla Twojego serwisu. Których wtyczek warto używać?

Integracja mediów społecznościowych z WordPressem – czy warto?

WordPress jest rozbudowanym systemem, ale jeśli zależy Ci na wykorzystaniu potencjału drzemiącego w social mediach, to potrzebujesz dodatkowych funkcji. W bazie pluginów na wordpress.org jest ich blisko 60 tys., a wśród nich setki związanych z serwisami społecznościowymi. To nie wszystkie – poza tym do Twojej dyspozycji są wtyczki dostępne w innych serwisach, m.in. codecanyon.net. Możesz postawić na rozwiązania darmowe lub płatne.

Dlaczego wtyczki społecznościowe na stronę są dobrym rozwiązaniem? Ułatwiają lepsze wykorzystanie potencjału serwisów typu social media. Oto przykładowe korzyści:

  • możesz dodać ikony udostępniania, aby czytelnik mógł podzielić się danym materiałem w wybranych mediach społecznościowych;
  • zwiększysz liczbę obserwujących na Facebooku lub w innym serwisie;
  • automatycznie udostępnisz nowy wpis we wszystkich serwisach społecznościowych, w których publikujesz;
  • ustawisz miniatury, które mają się wyświetlać w social mediach dla poszczególnych stron.

Zerknij na poniższy wykres. Według danych statista.com ponad 27 mln Polaków korzysta z serwisów społecznościowych, a z roku na rok ta liczba rośnie. Dzięki pluginom do systemu WordPress możesz jeszcze lepiej wykorzystać ich potencjał.
Użytkownicy social mediów
Źródło: Statistica

Najlepsze wtyczki do social mediów

Wybór pluginów jest bardzo duży. Opiszemy najbardziej funkcjonalne, bezpieczne, dające dużo możliwości. Sprawdź, które warto wybrać i czego możesz się po nich spodziewać.

1. Shared Counts

To wtyczka typu share buttons, dzięki której internauci mogą łatwo udostępniać materiały z Twojej strony w witrynach społecznościowych. Możesz wyświetlić w serwisie Facebook Share Button, przycisk Pinterest Pin, przycisk Yummly, przycisk Twitter Tweet, E‑mail Sharing (udostępnienie na e‑maila, z obsługą reCAPTCHA), przycisk Drukuj, przycisk LinkedIn.

Zaletą plugina są prostota obsługi i funkcjonalność. Poza tym w przypadku Facebooka, Pinteresta, Yummly i Twittera dostępne jest wyświetlanie liczby udostępnień – internauci widzą, ile razu użytkownicy podzielili się tym materiałem. Plugin współpracuje z niestandardowymi typami wpisów.

Wtyczka Shared Counts

2. All in One SEO

Wtyczka, która może Ci się głównie kojarzyć z optymalizacją witryny pod algorytm wyszukiwarki, zapewnia również funkcje związane z serwisami społecznościowymi. Być może wstawiłeś kiedyś do social mediów jakiś materiał, ale nie załadowała się żadna ikona tej treści? Dzięki All in One SEO możesz ustawić ogólne zasady, np. wyświetlanie w tej roli ikony danego wpisu na Facebooku. Możesz również dodawać indywidualnie odpowiednie grafiki dla poszczególnych podstron – taką opcję znajdziesz pod edytorem wpisów.

Możesz także ustawić, jak udostępniane z Twojej strony materiały będą wyglądać na Twitterze i Pintereście. All in One SEO występuje w wersji darmowej i płatnej. Natomiast wspomniane funkcje są dostępne bez opłat.

Wtyczka All in One SEO

3. Nextend Social Login

Nie każdy internauta chce zakładać konto w każdym serwisie. Jeśli witryna wymaga rejestracji, aby uzyskać dostęp do określonych funkcji, to warto użytkownikom dać możliwość założenia konta na podstawie logowania do serwisu społecznościowego. Ta opcja może się wydawać mało popularna, a tymczasem tylko z wtyczki korzysta ponad 300 tys. stron. Internauci mogą użyć konta na Facebooku, Google, Twitterze, a nawet na takich platformach jak Apple, LinkedIn, Microsoft, Github, Amazon, PayPal, Slack, Discord i inne. To dla nich duże ułatwienie. Dzięki temu zmniejsza się liczba kroków, które użytkownik sieci musi wykonać, żeby założyć konto – to ruch w kierunku wyższej konwersji. Zwróć uwagę, że najczęściej mają opcję zakupów bez rejestracji lub logowania przez serwisy społecznościowe.
Wtyczka Nextend Social Login

4. Revive Old Posts

Ta wtyczka społecznościowa realizuje ważną funkcję – dzięki niej masz możliwość automatycznego udostępnienia materiałów ze strony w różnych social mediach. Robienie tego ręcznie może być bardzo czasochłonne. Wtyczka obsługuje wiele sieci społecznościowych, a w tym Facebook, Twitter, LinkedIn i Profil Firmy w Google. Za jej pomocą możesz dodać same tytuły wpisów, umieścić niestandardowe treści, hashtagi. Kolejną zaletą wtyczki jest współpraca z systemami służącymi do skracania linków, a także z Google Analytics Campaign Tracking, dzięki czemu można łatwo uzyskać dane o klikalności wpisów w poszczególnych mediach społecznościowych.

Co więcej, da się też rotacyjnie publikować posty, tzn. ustalić, że za jakiś czas pojawią się ponownie. Możesz określić, że kliknięcie Publikuj wpis będzie jednoznaczne z jego pojawieniem się w różnych ustalonych serwisach społecznościowych. Wtyczka jest odpłatna – wersja bezpłatna daje możliwość korzystania z wybranych funkcji – publikowania na Facebooku i Twitterze.

Wtyczka Revive Old Posts

5. AddToAny Share Buttons

To kolejna wtyczka typu social share, która ułatwia internautom udostępnianie materiałów ze strony w social mediach. Dzięki niej w łatwy sposób włączysz we wpisach ikony mediów społecznościowych. Jest to prosty plugin, który umożliwia wybór konkretnych serwisów. Ikony mogą się wyświetlać na standardowym pasku lub pływającym, który będzie podążać wraz z przewijaniem strony przez użytkownika. Możesz włączyć ikony takich serwisów jak Facebook, Twitter, Pinterest, WhatsApp, LinkedIn, Tumblr, Reddit, WeChat – do wyboru jest ich ponad 100. To solidna wtyczka, dzięki której wdrożysz opcje udostępniania treści w wielu serwisach.

Wtyczka AddToAny Share Buttons

6. Sassy Social Share

Zaletą kolejnego pluginu typu share buttons jest dostępność za darmo. Współpracuje m.in. ze sklepem na WP, czyli WooCommerce. Jest dopracowany pod względem szybkości ładowania – nie wpłynie negatywnie na działanie witryny. Plugin bardzo dobrze wygląda na urządzeniach z ekranem o różnej wielkości. Obsługuje ponad 100 serwisów społecznościowych i innych witryn. Niemal na pewno znajdziesz wśród nich takie przyciski udostępniania, które chcesz mieć na stronie.

Wtyczka Sassy Social Share

7. Blog2Social

Kolejna wtyczka do automatycznego publikowania wpisów w serwisach społecznościowych – oferowana za darmo. Dzięki niej nie musisz dodawać treści od razu – możesz zaplanować, aby pojawiały się na stronie i w serwisach społecznościowych, kiedy będziesz np. na urlopie.

Wtyczka Blog2Social

8. Fan Page Widget by ThemeNcode

Ten plugin nie jest bardzo popularny, ale przyda się, jeśli chcesz zdobywać fanów na Facebooku. Zachęć internautów do polubienia witryny – wyświetl im box, w którym będą mieli możliwość polubienia Twojego fanpage’a. Dzięki temu zgromadzisz więcej obserwujących w mediach społecznościowych, a dodawane wpisy będą docierać do większej liczby osób.

Wtyczka Fan Page Widget by ThemeNcode

Social shere buttons – na co którą wtyczkę się zdecydować?

Która wtyczka Facebook WordPress jest najlepsza? Wybraliśmy pluginy typu social share do udostępnienia treści, optymalizacji wpisów wyświetlanych w serwisach społecznościowych i nie tylko. Dzięki nim możesz zwiększyć liczbę obserwujących, dotrzeć do większej liczby odbiorców. Przetestuj kilka wtyczek i sprawdź, która spełnia Twoje oczekiwania.

Oceń tekst

Kliknij na gwiazdkę by dodać ocene!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen. 0

Dotychczas nikt nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuj Więcej informacji